Akustyka i wygłuszenia

Do zastosowań akustycznych polecamy piankę poliestrową S364MD w szarym kolorze. Piankę przebadaliśmy pod kątem zdolności pochłaniania fal akustycznych w paśmie 100 Hz - 5 kHz (w zakresie częstotliwości fal dźwiękowych na które ludzkie ucho jest najbardziej wrażliwe) oraz izolacyjności akustycznej, czyli pochłaniania hałasu w zakresie 4 Hz - 20 kHz.

Podstawową postacią naszych wygłuszeń są płaskie płyty oraz płyty profilowane (tzw. gruzełki i piramidki), które mają wyższą zdolność pochłaniania pogłosowego. Pianki do zastosowań akustycznych mogą posiadać warstwę samoprzylepną, dzięki której montaż wygłuszeń jest łatwy i przyjemny.

Ustroje akustyczne na bazie pianek stosuje się m.in. w pokojach odsłuchowych, studiach nagraniowych oraz salach widowiskowych. Ponadto nasze wygłuszenia świetnie sprawdzają się przy redukcji hałasu generowanego przez maszyny przemysłowe, układy wentylacyjne, agregaty prądotwórcze i inne urządzenia.

Kontakt

Eurofoam Polska Sp. z o.o.

95-100 Zgierz ul. Szczawińska 42

 

Tel. + (48) 42 716 38 54

 

Sekretariat

pl [dot] officeateurofoam [dot] eu

Tel. + (48) 42 716 34 93

Grupa Eurofoam

Eurofoam Polska należy do grupy EUROFOAM – europejskiego lidera na rynku pianek poliuretanowych.

Grupę tę tworzy 36 zakładów w 12 krajach, których głównym profilem działalności jest produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej.

Eurofoam - European foam leader

Projekt i wykonanie Hiarte