Historia firmy

Powstanie firmy Polopren związane było ze wzrastającym w początkach lat 60-tych zapotrzebowaniem przemysłu odzieżowego na laminaty tekstylne.
 
W 1966 roku zostaje powołane przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Zakład Produkcji i Przetwórstwa Pianki Poliuretanowej "Polopren" z siedzibą w Łodzi.
W tym samym roku  Polopren staje się również pierwszym krajowym producentem płyt i kształtek dla przemysłu meblarskiego i motoryzacyjnego.Podjęta zostaje także produkcja wkładów barkowych i szlifowanych gąbek toaletowych.
 
Koniec 1969 roku to rozpoczęcie budowy nowego zakładu w Zgierzu, którego oficjalne przekazanie następuje 20 października 1973 roku.
 
W kolejnych latach park maszynowy powiększa się o agregat do wtórnego wiązania odpadów piankowych. Nastąpiła ściślejsza współpraca z przemysłem motoryzacyjnym, dla któego firma podjęła produkcję wykładzin głusząco-izolacyjnych.
 
W 1991 roku zostaje nawiązany kontakt z firmą C.A. Greiner und Söhne GmbH zakończony powstaniem 4 września 1992 roku firmy Polopren Sp. z o.o.
 
Lata 1992-1993 przynoszą firmie zmiany struktury produkcji - następuje znaczny wzrost produkcji pianek polieterowych na potrzeby przemysłu meblarskiego.
Zakład wzbogaca się o nowy niskociśnieniowy agregat spieniający. Unowocześniony i rozszerzony jest przetwórczy park maszynowy.
 
W roku 1992 do Spółki z firmą Greiner przystępuje firma Recticel i tworzę wspólnie holding EUROFOAM. W 1995 roku następuje modernizacja starej linii wysokociśnieniowej do produkcji pianek poliestrowych. Uruchomiono produkcję lekkich pianek polieterowych metodą CarDio. Na pianki, produkowane bez użycia związków chlorowcopochodnych, uzyskano certyfikat potwierdzający ekologiczność ich produkcji.
 
Cały system produkcji i przetwórstwa pianki poliuretanowej w Zgierzu objęty jest zintegrowanym systemem zarządzania jakością i środowiskiem zgodnie z wymaganiami norm ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO TS 16949. Potwierdzeniem najwyższej jakości produkji i przetwórstwa pianki jest przyznanie certyfikatów ISO 14001 przez DNV-GL  oraz certyfikatów ISO 9001 i ISO/TS 16949 przez KIWA.
Również wszystkie nasze oddziału w Janikowie , Świdnicy i Gdańsku są certyfikowane na zgodność z normą ISO 9001 przez DNV-GL
 
Spełnienie wymagań rynku, poszukiwanie nowych produktów oraz rozszerzenie palety wyrobów - to ciągłe wyzwania, które firma podejmuje.
 
Obecnie Firma jako Eurofoam Polska Sp. z o.o. jest w 100% własnością grupy EUROFOAM.

Kontakt

Eurofoam Polska Sp. z o.o.

95-100 Zgierz ul. Szczawińska 42

 

Tel. + (48) 42 716 38 54

 

Sekretariat

pl [dot] officeateurofoam [dot] eu

Tel. + (48) 42 716 34 93

Grupa Eurofoam

Eurofoam Polska należy do grupy EUROFOAM – europejskiego lidera na rynku pianek poliuretanowych.

Grupę tę tworzy 36 zakładów w 12 krajach, których głównym profilem działalności jest produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej.

Eurofoam - European foam leader

Projekt i wykonanie Hiarte