Strona główna Pianki techniczne Filtracja

Filtracja

W ofercie Eurofoam Polska znajdą Państwo szeroką gamę produktów służących do filtracji zarówno powietrza jak i wody.

W filtracji doskonale sprawdzają się pianki o całkowicie otwartej strukturze komórkowej, która jest uzyskiwana w wyniku procesu termicznej retykulacji, w którym wszystkie błony komórkowe, które jeszcze istnieją po utworzeniu pianki, przekształcają się i roztapiają w żeberka komórkowe. Produkty służące do filtracji dzieli się na dwie grupy: FILTRENY i BULPRENY

FILTRENY T i TM

Są to pianki retykulowane z poliuretanu na bazie poliolu polieteru. Głównym zastosowaniem pianek Filtren TM jest mechaniczna i biologiczna filtracja wody. Znakomicie nadają się do wychwytywania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Można je również powlekać żywymi kulturami bakterii, co sprawia, że z powodzeniem spełniają swoje zadania, np. w biologicznych oczyszczalniach ścieków, a nie tylko w akwariach, basenach, czy innych akwenach wodnych (hodowla ryb).

BULPRENY S, R i D

Są to retykulowane pianki z poliuretanu na bazie poliolu poliestrowego.

Pianki te nadają się idealnie do właściwego jak i wstępnego filtrowania powietrza. Znajdują także zastosowanie w układach klimatyzacji i wentylacji oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Najistotniejszym zastosowaniem tych pianek jest filtracja powietrza, począwszy od niedużych maszyn i urządzeń, skończywszy na wielkich kominach fabrycznych. Z powodzeniem powstrzymują drobne, naturalne zanieczyszczenia powietrza (np. w odkurzaczach), jak i ciężkie, szkodliwe związki chemiczne.